שמואל שעיה

שמואל שעיה - מרצה באקדמיה להורים
העמותה לשגשוג ובטחון במזה"ת - הדרך אל האושר

     
חפש

אודותיי

שלום, 

  

שמי שמואל שעיה ואני שמח לארח אתכם באתר שלי. 

  

אני מנכ"ל חברת ארדיקס תכנה ומערכות בע"מ העוסקת בביצוע פרוייקטי היטק לפרויקטים "שאי אפשר לעשות אותם". הלקוחות שלנו הם חברות תכנה וחמרה שעוסקות בפיתוח מערכות. 

 

בין העסקים והלקוחות שלי אפשר למצוא את: ECI, מוטורולה, רד, אלביט ועוד.

 

אתרי חברת ארדיקס: www.ardix.co.il , www.הייטק.net וכתובת הלינקדאין שלי: http://bit.ly/Shaya

  

יש לי בת זוג מלאכית בשם ניצה סקולניק שכתבה את הספר "שלום לך מסה הקטנה" ועוסקת בעיקר בהרצאות ובהדרכת עובדים סוציאלים וילדות נפגעות תקיפה מינית –  כיצד ניתן לשקמם ולפתוח בחיים חדשים וטובים למרות הכל.

אני גם אבא לשלוש בנות מקסימות: רחל, אילה ודסי וגם סבא לתשעה נכדים. 

  

התחביבים שלי הם לעזור לאנשים. זה התחביב שנותן לי את הסיפוק הרב ביותר, עשרים וארבע שעות ביממה. לילדות שלי, לזוגתי, לעובדים שלי, למועמדים, ללקוחות, לשכנים, לשומר בבנין המשרדים וגם למלצר במסעדה.

 
בשנת 2004 הצטרפתי בהתנדבות לעמותה לשגשוג ובטחון במזה"ת, מפעילת פרוייקט "הדרך אל האושר" - עמותה שעוסקת בחינוך לערכים ובהורדת האלימות.

 

כאמור מאז שנת 2004 אני מתנדב/ת בעמותה לשגשוג ובטחון במזה"ת בתפקיד מרצה בכל רחבי הארץ כולל ארבע אקדמיות להורים. אני עושה זאת מדיי שבוע במשך כעשרים שעות בממוצע.

  

אני לא עושה זאת כי משעמם לי, או כי אין לי משהו אחר יותר טוב לעשות. אני עושה זאת כי אין לנו אלטרנטיבה. אם אני מלמד את החניכים שלי באקדמיה להורים כיצד לטפל בילדים שלהם והם עושים את זה בצורה הטובה ביותר – אבל אני לא מלמד את השכנים שלהם, אז יש סכנה. כי בהפסקה בבית הספר הילדים של השכנים משחקים עם הילדים של החניכים שלי ואם ילדי השכנים לא קיבלו את ההכשרה – אז יש סכנת אלימות! לכן אני משקיע ועוזר לחניכים לקבל כלים איכותיים לטפל בילדים שלהם וגם לקבל כלים איכותיים שהם יכולים להעביר הלאה לשכנים, לחברים, לקרובי משפחה, לקולגות בעבודה וכו'.

 

האפשרות של "לשבת בבית רגל על רגל ולקטור" – ככל הנראה לא תפתור את הבעיה ולעומת זאת, אני זכיתי לקבל כלים נהדרים – אז איך אשמור אותם לעצמי?

 

אם אני רוצה שלילדים שלי ולנכדים תהיה סביבה בטוחה – אז כדאי שאעשה משהו בנושא.

  

הגעתי לעמותה לאחר שחבר נתן לי את החוברת של "הדרך אל האושר". בהתחלה קראתי ונהנתי אבל לאחר ששמעתי הדרכה של הנושא – "נפל הבום". הבנתי שיש פה כלי שכל אדם בעולם יכול להוריד בעזרתו אלימות בזמן קצר מאד. שניתן לבנות פה מדינה של אנשים שמכבדים זה את זה. אנשים שנאמנים לאמת. שאכפת להם מהזולת ורוצים לעזור לו. מייד החלטתי שאני מצטרף לעמותה. 

 

במסגרת פעילות העמותה אנו מסייעים למאות אלפי אנשים מקרית שמונה ועד אילת - וכל זאת בחינם ובהתנדבות.

 

אנחנו למשל מסייעים למורים בסדנאות של "שיפור מעמד המורה". אחרי שנים של שחיקה מול תלמידים חצופים, זלזול מההורים, אלימות מילולית ופיזית ועוד צרות - המורה פתאום נזכר ומתחבר מחדש לסיבה הראשונית שהניעה אותו/ה לבחור במקצוע הזה, ואנו מסייעים להם להצליח בתור מורים. למרבה האבסורד, מורה, שבעיני זהו המקצוע החשוב ביותר עלי אדמות, לצערי במשך שנים ארוכות היה גם הכי פחות מתוגמל... לשמחתי הרבה מאז התחלנו בפרוייקט לשיפור מעמד המורה, חל שיפור ניכר במעמדם של המורים בישראל - הן מבחינת שכר ומבחינות נוספות.

אנו מפעילים גם את האקדמיה להורים - בית ספר להורים שמסייע בשאלה הנצחית איתה מתמודד כל הורה: איך מגדלים בעולם המודרני ילד מאושר ובריא בנפשו? כל 50 מפגשי האקדמיה להורים מועברים בחינם כשירות לקהילה בסניפים הרבים ברחבי הארץ.

 

אך מעל לכל - אנחנו משקיעים בעתיד ובדור העתיד: קהל היעד הפופולארי ביותר שלנו הינם הילדים עצמם. 

 

הצטברו לנו בערך 50,000 משובים המעידים שהסדנאות שלנו שהועברו לילדים היו הכלי הכי טוב ביותר שהוצג להם לטיפול באלימות ובהפחתה שלה. הילדים "חיים" (יותר הולם מ"מתים" :-)) על הפעילות שלנו ויושבים מרותקים ומשתתפים... גם אילו שנחשבים ל"מופרעים" ביותר :-)

 

אני יכול/ה לומר בגאווה שהעמותה שלנו היא מספר אחד בארץ מבחינת נפח והיקף הפעילות שלנו (אנו מעבירים כ- 400-450 סדנאות בחינם מדי חודש בכל רחבי הארץ!!!) ולאור התוצאות הנהדרות, הביקוש רק הולך ועולה.

 

כל הפעילות הנפלאה הזאת נעשית על-ידי חברי העמותה בהתנדבות. אין לנו שום ספונסר, רשות מקומית, תקציבים - אלא תרומות שלנו עצמנו ושל אנשים טובי-לב מהארץ ומהעולם שרוצים לעזור במאמץ הקיומי נגד תופעת האלימות על גווניה הרבים, ולתרום במשהו עבור יצירת חברה הוגנת, צודקת וטובה יותר עבור כולנו.

 

תודה שהקדשת זמן לקרוא את הדברים.

 

אני תמיד אשמח לשמוע ממך.

 

ברוך הבא לאתר שלי. 

  

בידידות,

 

שמואל שעיה

הדרך אל האושר


צור קשר 


שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'אודותיי שתף עם החברים בטוויטר את 'אודותיי